fgp
14 بهمن 1401 - 15:50

افزایش بیماری‌های روانی در بین نیروهای آلمانی شرکت کننده در عملیات‌ خارجی ارتش

رسانه‌های آلمانی با استناد به اطلاعات ارائه شده از محافل دولتی از افزایش چشمگیر بیماری‌های روانی در بین نیروهای ارتش مشارکت کننده در عملیات‌های خارجی خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزای تسنیم، به نقل از "ان تی وی" آلمان، بر اساس یک گزارش، تعداد سربازان مبتلا به بیماری‌های روانی در ماموریت ارتش آلمان در کشور مالی واقع  در غرب آفریقا از سال 2018 بیش از سه برابر شده است. به گزارش چندین رسانه آلمانی در سال 2018، 29 مورد بیماری روانی در میان سربازان مستقر در مالی ثبت شد، اما در سال 2022 حدود 101 مورد وجود داشته است.

بر این اساس در ماوریت‌های خارجی ارتش آلمان از مالی، افغانستان تا کوزوو - آنچه سربازان آلمانی در طول استقرار خود در خارج از کشور تجربه می‌کنند، اغلب آنها را حتی پس از بازگشت به خانه همراهی می‌کنند و تعداد افرادی که از بیماری‌های روانی رنج می برند رو به افزایش است. حالا حزب افراطی جایگزینی برای آلمان این را دلیلی برای پایان دادن به ماموریت‌های خارجی می‌داند.

بر اساس این اطلاعات، در مجموع 1115 زن و مرد آلمانی از بیماری‌های روانی رنج می‌برند که با اعزام به خارج از کشور ایجاد شده و در بخش روان‌پزشکی یا توسط متخصص روانپزشکی تحت درمان هستند. بر اساس اطلاعات ارائه شده 769 سرباز در نتیجه استقرار در افغانستان در سال گذشته بیماری روانی را گزارش کردند. بوندسوهر ماموریت خود در افغانستان را در پایان ماه اوت 2021 با خروج تمام نیروهای غربی از کابل به پایان رساند.

از ماموریت KFOR در کوزوو، 106 سرباز آلمانی در سال 2022 به دلیل عواقب روانی این ماموریت تحت درمان بودند. در بخش "سایر عملیات"، 139 پرسنل نظامی دیگر در سال گذشته بیماری روانی را گزارش کردند، همانطور که روزنامه‌های آلمانی با استناد به پاسخ دولت نیز گزارش دادند.

رنه اسپرینگر، عضو پارلمان حزب افراطی جایگزینی برای آلمان که این درخواست را مطرح کرده بود، به روزنامه‌ها گفت که احتمال دارد تعداد موارد گزارش نشده سربازان بیمار روانی بسیار بیشتر باشد. او خواستار پایان فوری مأموریت آلمان در مالی است. این نماینده مجلس گفت: بدون مراقبت کافی، سربازان ما بیش از دو دهه است که به ماموریت‌های خارجی اعزام شده‌اند که اغلب مزایای بسیار مشکوکی دارند.

"بوریس پیستوریوس"، وزیر دفاع جدید آلمان هم روز دوشنبه در مورد خروج قبلی ارتش آلمان از مالی بحث کرد. بر اساس برنامه‌های فعلی ارتش نباید تا ماه مه 2024 از این کشورعقب نشینی کند. در حال حاضر حدود 1100 مرد و زن بوندسوور به عنوان بخشی از ماموریت تثبیت سازمان ملل متحد MINUSMA در مالی مستقر هستند. این ماموریت در خدمت حفاظت از غیرنظامیان در مالی است. در حال حاضر این خطرناک‌ترین ماموریت بوندسوهر در خارج از کشور محسوب می شود.

اتحادیه اروپا در حال حاضر ماموریت آموزشی خود در این کشور را به دلیل مشکلات متعدد در همکاری با نظامیان مالی متوقف کرده است و اکنون به طور فزاینده‌ای در کشور همسایه نیجر درگیر است.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1016997